Witajcie na stronie Energia Młodych Innowatorów!


Praca z młodymi ludźmi jest bardzo inspirująca. Odmienna perspektywa, świeże i nowoczesne pomysły, chęć zmiany otaczającego świata i energia - to wszystko sprawia, że niepozorne pomysły przekształcają się w praktyczne rozwiązania służące wielu osobom. Przykładem tego są efekty pracy studentów Politechniki Łódzkiej m.in. bolid, który na jednym ładowaniu energią słoneczną może przejechać aż 1 400 km i przydomowa turbina wiatrowa. Twórcami tych rozwiązań są studenci z kół naukowych: Lodz Solar Team i GUST. Ich sukces nie byłby możliwy, gdyby nie konsekwentne działanie i wiedza niezbędna na każdym etapie działania. To te elementy skutecznie poprowadziły młodych ludzi od pomysłu, przez projekt, do gotowego pojazdu i turbiny, nagradzanych dziś na międzynarodowych zawodach i targach.

Podobnie jest z prowadzeniem własnego biznesu: od pomysłu do realizacji i sprzedaży gotowego produktu droga jest długa, wymagająca wielu działań. Nie jest jednak aż tak trudna, by nie podjąć tego wyzwania. Aby Wam to ułatwić, stworzyliśmy portal Energia Młodych Innowatorów.

O tym, że warto rozwijać przedsiębiorczość i założyć firmę realizującą innowacyjne projekty, przekonują m.in. Jadwiga Emilewicz, Jakub Kaczmarski, Jarosław Gowin, Piotr Dardziński, Piotr Ziółkowski i Tomasz Michałowski oraz eksperci prezentujący w 10 ścieżkach tematycznych  najważniejsze aspekty własnego biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem źródeł finansowania. Celem projektu jest przede wszystkim wspieranie Waszych działań poprzez pomoc organizacyjną oraz dostarczanie niezbędnej wiedzy i narzędzi.

Już teraz obejrzyj wypowiedzi ekspertówweź udział w kursie i poznaj inspirujące historie przedstawione w case study.

Mamy nadzieję, że Portal Energia Młodych Innowatorów urzeczywistni Wasze marzenia o własnej, dobrze działające firmie przynoszącej oczekiwane zyski. Powodzenia!